Nejbližší prodejní akce - Meat Design Ostrava, 23.-25. 11. 2018. Dolní Vítkovice

O M(yy)ně

myyna4

 

"Jsem dělník papíru."

A ano, všechno to maluju já. :)

To, že jsem na světě kvůli tomu, abych dělala hezké věci z tak neuvěřitelně flexibilního materiálu jako je papír, jsem zjistila teprve v pětatřiceti. Vlastně mám obrovské štěstí, že jsem to vůbec zjistila, někteří se to třeba nedozvědí nikdy.

Jmenuju se Markéta Jinochová a mám malé papírnictví, které těží z obrázků které maluju. Deset let praxe s grafikou mě postavilo do výhodné pozice, kdy se dá schopnost malovat spojit s praktickým využitím. Co namaluju, to zpracuju a protože mi voní papír a malování mě hrozně moc baví, přirozeným způsobem jsem časem přišla na to, co chci dělat. A tak vzniklo malé české papírnictví.

By Myyna byla založená v roce 2013, od roku 2016 se profiluje jako papírenská značka a na jejím rozšiřování neustále pracuju. Zatím je to "one woman show" bez zaměstnanců a jiných pomocníků, přičemž veškeré práce, včetně fotografování zboží a propagace, dělám zatím sama. Zboží je vyráběné v Čechách a je to malonáklad, to znamená, že nenechávám žádné ze svých výrobků dělat po tisících. I když by to bylo v konečném součtu ekonomičtější, nemám na takové množství zboží skladovací prostory a ani finanční prostředky (u větších nákladů se totiž jedná o investice ve stovkách tisíc korun). Proto není technicky možné, abych měla stejné ceny jako mají v běžných papírnictvích, kde prodávají zboží vyráběné v obrovském množství a často je i přivážené z levné Asie.

Můžete si tedy být jisti, že svým nákupem podpoříte ryze českou výrobu a že budete mít doma něco, co moc lidí na světě nemá. Počet jednotlivých výrobků se stále drží na úrovni pár stovek kusů. Všechno beru do ruky já, znám každý centimetr, jeho historii a u každého produktu přesně vím, kde jsem na něj čerpala inspiraci. Tenhle e-shop je prostě velmi osobní záležitost. Moc bych si přála, abyste zakoupené zboží používali, nebáli se do sešitů psát, nešetřili si je na "potom". Prostě si je užijte, žijeme jenom jednou.

Kde se vzalo jméno Myyna?

To už je dlouhá historie a nebudu s tím nikoho unavovat, ale je to přesně ten případ, kdy si vymyslíte pseudonym, moc to neřešíte, protože nečekáte, že se prosadíte a najednou vás pět let nato zákazníci (a dokonce už i přátelé) oslovují "Myyno". A tak už mi to zůstalo a vlastně se tomu nebráním.

Co jsem studovala?

Vystudovala jsem Střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově a jsem sklářka s maturitou. Nikdy jsem se tím neživila, ale pořád věřím, že se ke sklu zase nějakou oklikou vrátím. Je to materiál, který nesmírně obdivuju.

Kde žiju a co mě inspiruje?

Původem jsem ze severních Čech, ale od roku 2005 žiju a tvořím v Praze a nebo na cestách po světě. Inspiraci beru nejen z přírody, ale i z denního života, stačí mít oči otevřené a přichází to (skoro) samo.

Užitečné odkazy aneb když chcete vědět ještě víc:

Napojte se na můj Facebook. Bývá tam někdy legrace a dozvíte se toho o mně opravdu dost. (Až vás to bude mrzet, chtělo by se říct.)

Sledujte můj blog. Je to sice trochu samožerské prostředí, ale třeba vás zajímá, nač myslím, kde jsme byli a co nového připravuju pro e-shop.

Přidejte si mě na Instagram. Budete vědět o všem, co jsem namalovala.

Inspirujte se na Pinterestu. Zjistíte, že kromě ilustrací mě zajímá třeba jóga, sukulenty nebo brouci.

A moje portfolio vám odkryje rozsah mé práce.

V případě dotazů, pište na jinochova@gmail.com

 

Foto Martina Matyášová

 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podmínky ochrany osobních údajů.