O M(yy)ně

Pokud jste zavítali na tuhle stránku, asi vás zajímá, kdo za značkou By Myyna stojí. Jedná se o zcela samostatnou jednotku, a tu jednotku tvořím já, Markéta Jinochová aka Myyna. Maluju, tisknu, vymýšlím, fotím, propaguju, organizuju a vedu malý ilustrovaný byznys By Myyna za výrazné morální podpory mého muže.

Co se týče mé práce, nestojí za mnou tajemný sponzor, neschovávám ve sklepě ani jednu levnou pracovní sílu a nemám žádnou asistentku ani brigádníky, i když bych to někdy dost potřebovala. Všechno má svůj čas a já věřím, že se značka, založená v roce 2013, jednou rozroste do příjemného pracovního týmu. Do té doby to bude prostě "one woman show".

Veškeré zboží je vyráběné v Čechách a je to malonáklad, to znamená, že nenechávám žádné ze svých výrobků dělat po tisících. I když by to bylo v konečném součtu ekonomičtější, nemám na takové množství zboží skladovací prostory a ani finanční prostředky. Proto není technicky možné, abych měla stejné ceny jako mají v běžných papírnictvích, kde prodávají zboží vyráběné po statisících a často je přivážené z levné Asie.

Můžete si tedy být jisti, že svým nákupem podpoříte rize českou výrobu a že budete mít doma něco, co moc lidí na světě nemá. Počet jednotlivých výrobků se stále drží na úrovni pár stovek kusů. Všechno beru do ruky já, znám každý centimetr, jeho historii a u každého produktu přesně vím, kde jsem na něj čerpala inspiraci. Tenhle e-shop je prostě velmi osobní záležitost. Moc bych si přála, abyste zakoupené zboží používali, nebáli se do sešitů psát, nešetřili si je na "potom". Prostě si je užijte, žijeme jenom jednou.

Kde se vzalo jméno Myyna?

To už je dlouhá historie a nebudu s tím nikoho unavovat, ale je to přesně ten případ, kdy si vymyslíte pseudonym, moc to neřešíte, protože nečekáte, že se prosadíte a najednou vás pět let nato zákazníci oslovují "Myyno". A tak už mi to zůstalo a vlastně se tomu nebráním.

Co jsem studovala?

Vystudovala jsem Střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově, obor broušení skla. Nikdy jsem se tím neživila, ale pořád věřím, že se ke sklu zase nějakou oklikou vrátím. Je to materiál, který nesmírně obdivuju.

Kde žiju a co mě inspiruje?

Původem jsem ze severních Čech, ale od roku 2005 žiju a tvořím v Praze a nebo na cestách po světě. Inspiraci beru nejen z přírody, ale i z denního života, stačí mít oči otevřené a přichází to (skoro) samo.

Užitečné odkazy aneb když chcete vědět ještě víc:

Napojte se na můj Facebook. Bývá tam někdy legrace a dozvíte se toho o mně opravdu dost. (Až vás to bude mrzet, chtělo by se říct.)

Sledujte můj blog. Je to sice trochu samožerské prostředí, ale třeba vás zajímá, nač myslím, kde jsme byli a co nového připravuju pro e-shop.

Přidejte si mě na Instagram. Budete vědět o všem, co jsem namalovala.

Inspirujte se na Pinterestu. Zjistíte, že kromě ilustrací mě zajímá třeba jóga, sukulenty nebo brouci.

A moje portfolio vám odkryje rozsah mé práce.

V případě dotazů, pište na jinochova@gmail.com

 

20706029_1415737725191213_1266458799_o

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podmínky ochrany osobních údajů.